fbpx

Обявяване на победителите във Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН 2020

Плакети с медна плочка

Организаторите на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН обявяват класирането, след ключовият Етап 3, в който участниците бяха оценени от експертно 7 членно жури и бяха обявени специалните награди.

Уважаеми участници в Първи онлайн фолклорен конкурс БЪЛГАРИН 2020,

Уважаеми учители и родители,

Уважаеми ПАЗИТЕЛИ НА КОРЕНА.

Поздравяваме ви за изключителното представяне в това уникално за България събитие и затова, че допринесохте за популяризирането на българското културно наследство по целият свят. 

НАГРАДИТЕ на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН 

се присъждат от жури в състав:

доц. д-р Владимир Владимиров – Ръководител катедра “Музикален фолклор” в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство “Проф. Асен Диамандиев” – Пловдив

доц. д-р Галя Петрова-Киркова – Преподавател по народно пеене в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство “Проф. Асен Диамандиев” – Пловдив

ас. д-р Ивайло Иванов – Преподавател по народни танци във Варненски свободен университет “Черноризец Храбър” гр. Варна и Творчески директор на Ансамбъл БЪЛГАРИН

Драгни Драгнев – Преподавател по гайда в СУХНИ “Константин Преславски” гр. Варна и Художествен ръководител на Оркестър БЪЛГАРИН

д-р Дaнислав Кехайов – Директор и Художествен ръководител на Ансамбъл ПИРИН

доц. Георги Гаров – Ръководител катедра “ Хореография“ в Югозападен университет „Неофит Рилски“ гр. Благоевград.

Станимир Георгиев – Изпълнителен Директор на Фондация БЪЛГАРИН

  • ПЪРВА НАГРАДА – Диплом, медал за Първо място и семейно посещение на Исторически парк, тениска БЪЛГАРИН.
  • ВТОРА НАГРАДА – Диплом, медал за Второ място, тениска БЪЛГАРИН
  • ТРЕТА НАГРАДА – Диплом, медал за Трето място, тениска БЪЛГАРИН

    ВАЖНО!!!

    Само победителите над 14 г.  от 4-та и 5-та възрастова група на 1-во, 2-ро и 3-то място получават парични награди, както следва:

    • ПЪРВА НАГРАДА – Парична награда 100 лв.
    • ВТОРА НАГРАДА – Парична награда 75 лв.
    • ТРЕТА НАГРАДА – Парична награда 50 лв.

 

  • СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Присъжда се, когато в групата има само един или двама участници

 

  • ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

Присъжда се на участници, които са направили силно впечатление на журито.

Наградените получават диплом.

НАГРАДИТЕ на Фондация БЪЛГАРИН

  • Пазител на Корена |  Голямата награда на Фондация БЪЛГАРИН

Специален почетен плакет се присъжда за висок принос в съхраняването на културното ни наследство в България и извън пределите на страната.

  • Почетен Плакет

Специален плакет се присъжда на преподаватели с висок принос към осъществяването на първото издание на конкурса, както и на участници, които са направили силно впечатление на организаторите на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

  • Награди на журито

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Наградите ще бъдат изпратени до офис на Еконт или до техните училища до края на Август 2020. Ако адресът за получаване е различен от първоначалният подаден при регистрацията или не е подаден, моля свържете се с нас за допълнителна информация. Видеоклипове на победителите във финалните етапи 3, 4 и 5 ще бъдат представени в селектирани плейлисти в официалните ни канали на БЪЛГАРИН в YouTube и Facebook. 

НОСИТЕЛИ НА НАГРАДИТЕ

Народно пеене до 7 г.

Брой участници: 56

1-ва НАГРАДА –  Даниел Мерков – гр. Смолян 

2-ра НАГРАДА – Никол Михалик – гр. Нова Загора 

3-та НАГРАДА – Виктория Минкова гр. Варна

 

Поощрителни награди

  • Магдалена Василева – гр. Варна 
  • Дария Тенева – гр. Сливен 
  • Димитър Димитров – гр. Сливен 
  • Румина Петкова– гр. Шумен 
  • Йоана Попова – гр. Карлово

Народно пеене 8-11 г.

Брой участници: 121
1-ва НАГРАДА – Славея Яворова– гр. Шумен 

2-ра НАГРАДА – Иван Джолев гр. Разлог 

3-та НАГРАДА – Мария Стойчева – гр. Бургас 

Специални награди на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Йоана Добрева, Варна 

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Ралица Генчева, Варна

 

Поощрителни награди

  • Паулина Георгиева – гр. Варна
  • Пресиана Наневска – гр. Пловдив
  • Борислав Борисов – гр. Харманли
  • Теодора Папазова – гр. Пловдив 
  • Теодора Славова – гр. Варна 
  • Божана Радева – гр. Варна 
  • Бела Вичева – гр. Варна 
  • Ивета Попхристова – с. Поликраище 
  • Преслава Господинова – с. Малина
  • Мирослав Мирославов – гр. Сливен 
  • Яница Емилова – гр. Радомир 
  • Дария Атанасова – гр. Варна 
  • Теодора Евтимова – гр. Хасково 
  • Христина Илкова – гр. Пловдив 
  • Силвия Дончева – гр. Габрово 
  • Алекс Лазаров – с. Белозем 
  • Татяна Коройчева – гр. Асеновград 

 

Народно пеене 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Пресиана Леонидова – гр. Варна 

2-ра НАГРАДА – Мария Бечева – гр. Чепеларе

3-та НАГРАДА – Евелина Пиларска – гр. Пловдив 

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Павел Димитров, Пловдив

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Георги Лазаров, Пловдив

 

Поощрителни награди

Анастасия Пилева – гр. Хасково
Огняна Върбанова – гр. Варна
Славея Славейкова – гр. Варна
Мария Тодорова – гр. Смолян
Александър Денев – с. Първомайци
Никол Николаева – гр. Варна
Татяна Ивайлов – гр. Варна
Ралица Хайдърска – гр. Плевен
Ивайла Петрова – гр. Търговище
Мартин Ганчов – гр. Шумен
Иванина Панчева – гр. Варна
Денис Димитров – гр. Бургас
Галина Горанова – гр. Суворово
Наградени НУФИ Филип кутев
Нелина Иванова и Радослав Мариянов – Двама от наградените участници от НУФИ „Филип Кутев“ – Котел

Народно пеене 15-17 г.

1-ва НАГРАДА – Борислав Борисов – гр. София

2-ра НАГРАДА – Златозара Тодорова – гр. Варна 

3-та НАГРАДА – Нелина Иванова – гр. Велики Преслав

 

Специална награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне 

Габриела Костадинова, Котел

 

Поощрителни награди

Албена Гърбева – гр. Пловдив
Анита Стойчева – гр. Търговище
Мустафа Келоглан – гр. Котел
Десислава Иванова – гр. София
Анелия Александрова – гр. Варна
Мария Станиславова – гр. Варна
Моника Вълкова – гр. Бургас

 

Народно пеене над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Мария Стефанова – гр. Варна

2-ра НАГРАДА – Яница Стаменова – гр. Търговище 

3-та НАГРАДА – Невена Джахова – гр. Угърчин

 

Специални награди на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Христиана Чилингирова, Карлово

Християн Ангелов, Червен Бряг – За отлично представяне на Северняшки певчески стил

Венцислав Александров, София – За отлично представяне на песенният стил на Шопска фолклорна област

 

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Теодора Бориславова, Плевен

 

Поощрителни награди

Василена Василева – гр. Котел
Ивелина Иванова – гр. Варна
Десислава Миленова – гр. Шумен

НАРОДНО ПЕЕНЕ УЧАСТНИЦИ ОТ ЧУЖБИНА

Народно пеене до 7 г. 

1-ва НАГРАДАДаниел Макаров – Ерланген, Германия

2-ра НАГРАДА – Виктор Веселинов – Торент, Испания

3-та НАГРАДА – Даниела Гаджева – Торент, Испания

Поощрителнa награда

Петра Момчева Торент, Испания

 

Народно пеене до 8-11 г. 

1-ва НАГРАДАВасилена Илиева – Торент, Испания

2-ра НАГРАДА – Исабел Мари Иванов – Лос Анджелис, Калифорния

3-та НАГРАДА – Максимилиана Митева – Торент, Испания

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Габриела Кунева, Кипър – присъжда се за изключително сценично присъствие и артистичност

 

Поощрителни награди

Гарсия Барганова – Армаг, Северна Ирландия

Александра Ружинска – Навара, Испания

Анджелина Димова – Лондон, Великобритания

Едиан Змияров – Витория, Испания

Жанина Момчева – Торент, Испания

Адриан Недялков – Торент, Испания

 

Народно пеене 12-14 г. 

1-ва НАГРАДА – Лия Инграм – Оклахома, САЩ

2-ра НАГРАДА – Михаела Георгиева, Ирландия

3-та НАГРАДА – Таня Йовчева – Пърт, Шотландия

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Таня Йовчева – Пърт, Шотландия – присъжда се за оригинално изпълнение на „Бучимиш“

 

Народно пеене 15-17 г. 

1-ва НАГРАДА – Александра Митева, Германия

2-ра НАГРАДА – Павлина Йовчева – Пърт, Шотландия

 

ВОКАЛНИ АНСАМБЛИ

1-ва група до 7г.

Поощрителнa наградa

Габриела и Боян Борисови, Габрово

2-ра група 8-11г. 

1-ва НАГРАДА – Мария и Гергана Златеви, Варна

2-ра НАГРАДА – „Новозагорски славейчета“, Нова Загора

3-та НАГРАДА – Габриела и Рая Георгиеви, с. Салманово

Поощрителни награди

Моника и Савина Ефтимови, Варна

Трио „МАК“, Пловдив

3-та група 12-14г. 

1-ва НАГРАДА – ФАФ „Куклици“, Пловдив

2-ра НАГРАДА – ДЮФА „Граовче“, Перник

3-та НАГРАДА – Джулия Маданска, Евелина Пехливанова и Яница Митева, Чепинци

3-та група 12-14г. 

1-ва НАГРАДА – Елияху Шеетрит и Виктория Хаджиева, Смолян

2-ра НАГРАДА – Мартин и Ленко Дамянови, Харманли

3-та НАГРАДА – Румяна Николаева и Анжела Иванова, Варна

 

Специална НАГРАДА на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Трио – Михаела, Божана и Ивелина Георгиеви, Ирландия

 

Поощрителна награда

Теодора Бояджиева и Кристияна Андонова

4-та група 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Анабел и Дарина Дамянови, Сандански

2-ра НАГРАДА – Виктория и Валерия Топалски, Асеновград

3-та НАГРАДА – Не се присъжда

 

Специална НАГРАДА на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Вокално трио „Пордим“, от СУ,, Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Пордим

Виолина Бисерова, Ана-Мария Атанасова, Габриела Галориева

Преподавател: Борислава Симеонова

 

5-та група над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Светла Стаменова, Яница Стаменова | гр. Търговище

2-ра НАГРАДА – ВГ „Евридика“ | гр. Суворово

3-та НАГРАДА  –  Димитрина Димитрова, Кристина Георгиева | гр. Ябланица

 

НАРОДНИ ТАНЦИ

Награждаване конкурс народни танци

Народни танци до 7г.


1-ва НАГРАДА – Катрин Горчева, София
2-ра НАГРАДА –  Сияна Стоянова, Елена

3-та НАГРАДА – Пламена Демирел Касим, Габрово

Поощрителни награди:

Илин Михайлов

Кристина Георгиева

Инна Мариянова

Милица Ибрахимова Хъкметова

Ева Врайкова

Михаела Антонова

 

Народни танци 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Димана Данаилова Стойчева, Враца

2-ра НАГРАДА – Амина Иванова, София

3-та НАГРАДА –  Павел Арсов, Шумен

Поощрителни награди:

Дарина Миланова

Станислава Стефанова

 

Народни танци 12-14г.
1-ва НАГРАДА – Петя Пламенова, с.Опанец

2-ра НАГРАДА – Луиза Цанова, Плевен

3-та НАГРАДА – Лора Йонкова, Плевен

Поощрителни награди:

Димитър Георгиев

Мариан Станимиров

Марица Вутова

Константин Попов

София Христова

 

Специални награди

Специална НАГРАДА на Фондация БЪЛГАРИН

ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Ани Неделчева, с. Белозем

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Димитър Георгиев, Варна

 

Народни танци 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Сияна Самсиева, Варна

2-ра НАГРАДА – Найден Дианов, Плевен

3-та НАГРАДА – Ивелина Димитрова, Плевен

Поощрителни награди

Мирослав Диков Плевен
Кристина Гочева Плевен
Дияна Първанова Плевен

Народни танци над 18г.


1-ва НАГРАДА – Пламен Николов | Котел

2-ра НАГРАДА – Диян Колев | с. Пороище

3-та НАГРАДА – Цветелина Иванова | Котел

 

Специални награди

ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Кристиян Георгиев, Котел

НАРОДНИ ТАНЦИ | УЧАСТНИЦИ ОТ ЧУЖБИНА

Народни танци чужбина

Народни танци до 7г.

1-ва НАГРАДА – Йоан Христакев | Великобритания

2-ра НАГРАДА – Алекс Димитров | Германия

3-та НАГРАДА – Даяна Ганев | Портсмут, Англия

Поощрителни награди

Християна Митева

Ева Врайкова

 

Народни танци 8-11г. 

1-ва НАГРАДА – Далия Деанова Катранджиева | Бремен, Германия

2-ра НАГРАДА – Исабел Мари Иванов | Лос Анджелис

3-та НАГРАДА – Леяния Нацевска | Кипър

 

Народни танци над 18 г. 

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Анна Катикова, Германия

 

НАРОДНИ ТАНЦИ | ДВОЙКИ

Народни танци: Двойки до 8-11 г.


1-ва НАГРАДА – Никол и Велина Миндизови | Елена
2-ра НАГРАДА – Катрин Калинова, Любена Ангелова | Враца 

3-та НАГРАДА – Танцов състав “ Танцувай с мен“ | Шумен

Народни танци: Двойки до 12-14 г.

1-ва НАГРАДА – Сияна Георгиева и Мария Чичикова | с. Белащица

2-ра НАГРАДА – Паолина Узунова и Ани Неделчева | с. Белозем

3-та НАГРАДА – Не се присъжда

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

ПАЗИТЕЛ НА КОРЕНА

Детски фолклорен танцов ансамбъл „Калинка Вълчева“, Тервел. Главен художествен ръководител – Нели Денева

Народни танци: Двойки до 15-17 г.

1-ва НАГРАДА – Мерилин Петкова, Марио Цветанов 

ДТФ “Хорце”. с. Владимирово, обл. Монтана 

2-ра НАГРАДА – Екатерина Димитрова, Дейв Миланов 

Танцов състав „Мераклии“, София 

3-та НАГРАДА – Павлина Павлова, Ралица Иванова

Танцов клуб „Веселие“ – Елхово

Преподаватели:  Светла Иванова и Кремена Павлова

 

 

Народни танци: Двойки над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Цветина Грамова, Никола Стоев

/ Школа “Средногорци” / Пирдоп

2-ра НАГРАДА – Рени Тодорова, Любо Йончев

Ансамбъл “Седенчица”  | Пловдив

3-та НАГРАДА – ТФ “Български огън” | София

 

ДЖУРА ГАЙДА

Конкурс джура гайда

Джура гайда до 7 г.

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Йордан Савов | Варна

Бранко Венциславов | Варна

Джура гайда 8-11 г.

1-ва НАГРАДА – Антоан Венциславов | Варна

2-ра НАГРАДА – Георги Калчев | с. Белозем

3-та НАГРАДА – Никола Симеонов Щкола за народни инструменти „Потомци“ – гр. Лясковец

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Самуил Калинов | Северна Ирландия

 

Поощрителни награди

  • Алекс Капинчев – Горна Оряховица
  • Никола Ненов – Тервел
  • Калоян Иванов – Дряново
  • Гергана Гъбова – гр. Славяново
  • Георги Иванов – Бургас
  • Ивайло Георгиев – Добрич

Джура гайда 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Павел Лазаров | Варна

2-ра НАГРАДА – Димитър Добрев | Варна

3-та НАГРАДА – Виктор Златев | Варна

Поощрителни награди

  • Константин Стаматов 
  • Крум Долапчиев 
  • Стелян Василев 
  • Кирил Кацаров 

Българи в чужбина 

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Калоян Калинов Стефанов | Северна Ирландия

Петър Георгиев | Северна Ирландия

Джура гайда 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Радослав Мариянов | Нови Пазар

2-ра НАГРАДА – Християн Христов | Варна

3-та НАГРАДА – Хрисимир Динков | Котел

Поощрителни награди

  • Николай Михалев 
  • Радостин Цветков
  • Димитър Ников 
  • Ивалин Райчев 
  • Кристиян Калев

Джура гайда над 18г.

1-ва НАГРАДА – Петър Любчев | Варна

2-ра НАГРАДА – Виктор Митев | Варна

3-та НАГРАДА – Стелиян Атанасов | Варна 

Поощрителни награди

  • Стефан Янков 
  • Радостин Стоянов 

 

КАБА ГАЙДА

Конкурс каба гайда

Каба гайда 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Димитър Бечев | Чепеларе

2-ра НАГРАДА – Алекс Лазаров | Белозем

3-та НАГРАДА – Никола Стойков | Белозем

Каба гайда 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Светослав Пейчев | Лъки

2-ра НАГРАДА – Манол Николов | Смолян

3-та НАГРАДА – Гергана Керменова | Мадан

Поощрителна награда

Величко Палагачев

Каба гайда 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Стоян Гушков | Смолян

2-ра НАГРАДА – Денис Маджаров | с. Сърница

3-та НАГРАДА – Ивайло Кирилов | Рудозем 

Каба гайда над 18г.

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Станимир Валентинов | Смолян

 

ТАМБУРА

конкурс тамбура

Тамбура 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Боян Димитров | София

2-ра НАГРАДА – Калоян Минчев | Габрово

3-та НАГРАДА – Цветомира Кинева | Котел

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Гарсия Барганова | Северна Ирландия

Поощрителни награди

Даниел Иванов Донев | Варна

Тамбура 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Иван Стоянов | Благоевград

2-ра НАГРАДА – Ивиан Петров | Габрово

Тамбура 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Стефан Смилков | с. Гърмен

2-ра НАГРАДА – Раиса Симеонова | Котел

3-та НАГРАДА – Кристиян Гърчев | Благоевград

Поощрителни награди

  • Велиян Господинов
  • Спасимира Лъчезарова
  • Борис Спасов
  • Ирина Иванова
  • Мария Гьопсалиева

Тамбура над 18г.

1-ва НАГРАДА – Ивайло Костадинов | Варна

2-ра НАГРАДА – Кирил Стоянов | Благоевград

3-та НАГРАДА – Стоян Дамянов | с. Войсил

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Халил Молкочев | с. Ябланово

 

ГЪДУЛКА

Конкурс гъдулка

Гъдулка до 7 г.

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Стефания Орловска | гр. Варна

Гъдулка 8-11 г.

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Габриел Томов | гр. София

Гъдулка 12-14 г.

1-ва НАГРАДА – Лъчезар Йорданов | Велико Търново 

2-ра НАГРАДА – Мария Иванова | София

Гъдулка 15-17 г.

1-ва НАГРАДА – Радостин Цветков | Варна

2-ра НАГРАДА – Християн Николов | Бургас

Гъдулка над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Мартин Владимиров | София 

2-ра НАГРАДА – Ванина Пехливанова | Велико Търново 

Специална награда

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Десислава Василева, Пирдоп


КАВАЛ

Конкурс кавал

Кавал 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Атанас Узунов | Варна  

2-ра НАГРАДА – Адриян Калев | с.Константиново 

3-та НАГРАДА – Петър Георгиев | Варна 

Поощрителни награди

Никълъс Христов | Тетевен

Павлина Станчева | Горна Оряховица

Живко Динев | Варна

Кавал 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Томас Цакирис | Варна  

2-ра НАГРАДА – Живомир Христов | Варна  

3-та НАГРАДА – Божидар Димитров | Варна 

Поощрителни награди

Момчил Куртев | Варна

Йордан Кръстев | Варна

Симеон Костадинов | Габрово

Кавал 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Алишан Апостолов | с. Слатина

2-ра НАГРАДА – Венцислав Цегриловски | Дупница

3-та НАГРАДА – Николай Андреев | Габрово

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Георги Георгиев | Варна

Антъни Димитров | Северна Ирландия

Кавал над 18г.

1-ва НАГРАДА – Димитър Георгиев | Пловдив

2-ра НАГРАДА – Невена Джахова | Угърчин

3-та НАГРАДА – Димитър Мариянов | Нови Пазар

Поощрителни награди

Тодор Куртов | с. Копривлен.

АКОРДЕОН

Акордеон над 18г.

1-ва НАГРАДА – Христо Антонов | Карлово

2-ра НАГРАДА – Петър Ангелов | Варна

3-та НАГРАДА – Гроздан Минчев  | Ст. Загора

НАГРАДИТЕ на Фондация БЪЛГАРИН

Пазител на Корена 

Специален почетен плакет се присъжда за висок принос към съхраняването на нематериалното културно наследство на България

Николай Докторов, Варна.

Връчва се за висок принос към осъществяването на първото издание на конкурса, за активна творческа и преподавателска дейност и цяостен принос в областта на фолклора. 

20 кавалджии, възпитаници на г-н Докторов, участваха в първото издание на конкурса.

Пазител на Корена
Специалните награди на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН | Пазител на КОРЕНА

Пазител на Корена

Връчва се за активна творческа и преподавателска дейност и цяостен принос в областта на фолклора.

  • Галя Златковска – преподавател в Българско училище „Христов Ботев“ и ръководител на танцов състав в Торент, Испания.
  • Валентина Стефанова – директор на Първо българско училище „Иван Вазов“ Арма, Северна Ирландия.
  • Анна Войтович – директор на Дом на детското творчество в район Тераклия, Молдова.
  • Тодор Кайков – Ръководител на Гайдарски състав „Дельо Хайдутин“.
  • ДФТА „Калинка Вълчева“ – НЧ „Димитър Дончев-Доктора-1893“ гр. Тервел, ръководител – Нели Денева

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне на участници от чужбина

Оркестър „Golden strings“, Хърватия

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Семейно изпълнение

  • Мирела Иванова, Ангел Иванов | Бургас

Най-млад участник

  • Ивайло Йорданов 3 г. | Златоград
  • Илин Михайлов 3 г. | Попово
  • Катрин Горчева 3 г. | София

Най-възрастен участник

  • Елена Танчева 71 г. | Бургас

Победител на Публиката и специалните награди за преподавателска дайност можете да видите ТУК

НАГРАДИ

  • Всички победители на Първо място, ще могат да посетят Исторически парк със своето семейство. 
  • На победителите над 14 години ще бъдат изплатени парични награди. 
  • Всички отличени в Етап 3 с Първо, Второ и Трето място ще получат дипломи, медали и тениски БЪЛГАРИН.
  • Церемония по награждаване няма да бъде провеждана заради епидемиологичната обстановка

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *