fbpx

Обявяване на победителите в първото издание на ОНЛАЙН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС БЪЛГАРИН 2020

Плакети с медна плочка

Организаторите на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН обявяват класирането, след ключовият Етап – 3, в който участниците биват оценявани от експертно 7 членно жури:

Уважаеми участници в Първи онлайн фолклорен конкурс БЪЛГАРИН 2020,

Уважаеми учители и родители,

Уважаеми ПАЗИТЕЛИ НА КОРЕНА.

Поздравяваме ви за изключителното представяне в това уникално за България събитие и затова, че допринесохте за популяризирането на българското културно наследство по целият свят. Предстои да бъде обновен и допълнен списъкът със специални награди на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН.

НАГРАДИТЕ на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

  • ПЪРВА НАГРАДА – Диплом, медал за Първо място и семейно посещение на Исторически парк, тениска БЪЛГАРИН.
  • ВТОРА НАГРАДА – Диплом, медал за Второ място, тениска БЪЛГАРИН
  • ТРЕТА НАГРАДА – Диплом, медал за Трето място, тениска БЪЛГАРИН

    ВАЖНО!!!

    Само победителите над 14 г.  от 4-та и 5-та възрастова група на 1-во, 2-ро и 3-то място получават парични награди, както следва:

    • ПЪРВА НАГРАДА – Парична награда 100 лв.
    • ВТОРА НАГРАДА – Парична награда 75 лв.
    • ТРЕТА НАГРАДА – Парична награда 50 лв.

 

  • СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Присъжда се, когато в групата има само един или двама участници

 

  • ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

Присъжда се на участници, които са направили силно впечатление на журито.

Наградените получават диплом, а техните втори видеоклипове ще бъдат представени на онлайн аудиторията. 

 

НАГРАДИТЕ на Фондация БЪЛГАРИН

  • Пазител на Корена |  Голямата награда на Фондация БЪЛГАРИН

Специален почетен плакет се присъжда за висок принос към съхраняването на културното ни наследство в България и извън пределите на страната.

  • Почетен Плакет

Специален плакет се присъжда на участници, които са направили силно впечатление на организаторите на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

  • Награди на журито

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Наградите ще бъдат изпратени до адреса на победителите до 31 Юли 2020. Ако адресът за получаване е различен от първоначалният подаден при регистрацията или не е подаден, моля свържете се с нас за допълнителна информация. Всички видеоклипове на победителите във финалните етапи 3, 4 и 5 ще бъдат представени в официалните ни канали в YouTube и Facebook. 

НОСИТЕЛИ НА НАГРАДИТЕ

Народно пеене до 7 г.

Брой участници: 56

1-ва НАГРАДА –  Даниел Мерков – гр. Смолян 

2-ра НАГРАДА – Никол Михалик – гр. Нова Загора 

3-та НАГРАДА – Виктория Минкова гр. Варна

 

Поощрителни награди

  • Магдалена Василева – гр. Варна 
  • Дария Тенева – гр. Сливен 
  • Димитър Димитров – гр. Сливен 
  • Румина Петкова– гр. Шумен 
  • Йоана Попова – гр. Карлово

Народно пеене 8-11 г.

Брой участници: 121
1-ва НАГРАДА – Славея Яворова– гр. Шумен 

2-ра НАГРАДА – Иван Джолев гр. Разлог 

3-та НАГРАДА – Мария Стойчева – гр. Бургас 

Специални награди на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Йоана Добрева, Варна 

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Ралица Генчева, Варна

 

Поощрителни награди

  • Паулина Георгиева – гр. Варна
  • Пресиана Наневска – гр. Пловдив
  • Борислав Борисов – гр. Харманли
  • Теодора Папазова – гр. Пловдив 
  • Теодора Славова – гр. Варна 
  • Божана Радева – гр. Варна 
  • Христина Георгиева – гр. Левски 
  • Бела Вичева – гр. Варна 
  • Ивета Попхристова – с. Поликраище 
  • Преслава Господинова – с. Малина
  • Мирослав Мирославов – гр. Сливен 
  • Яница Емилова – гр. Радомир 
  • Дария Атанасова – гр. Варна 
  • Теодора Евтимова – гр. Хасково 
  • Христина Илкова – гр. Пловдив 
  • Силвия Дончева – гр. Габрово 
  • Алекс Лазаров – с. Белозем 
  • Татяна Коройчева – гр. Асеновград 

 

Народно пеене 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Пресиана Леонидова – гр. Варна 

2-ра НАГРАДА – Мария Бечева – гр. Чепеларе

3-та НАГРАДА – Евелина Пиларска – гр. Пловдив 

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Павел Димитров, Пловдив

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Георги Лазаров, Пловдив

 

Поощрителни награди

Анастасия Пилева – гр. Хасково
Огняна Върбанова – гр. Варна
Славея Славейкова – гр. Варна
Мария Тодорова – гр. Смолян
Александър Денев – с. Първомайци
Никол Николаева – гр. Варна
Татяна Ивайлов – гр. Варна
Ралица Хайдърска – гр. Плевен
Ивайла Петрова – гр. Търговище
Мартин Ганчов – гр. Шумен
Иванина Панчева – гр. Варна
Денис Димитров – гр. Бургас
Галина Горанова – гр. Суворово
Наградени НУФИ Филип кутев
Нелина Иванова и Радослав Мариянов – Двама от наградените участници от НУФИ „Филип Кутев“ – Котел

Народно пеене 15-17 г.

1-ва НАГРАДА – Борислав Борисов – гр. София

2-ра НАГРАДА – Златозара Тодорова – гр. Варна 

3-та НАГРАДА – Нелина Иванова – гр. Велики Преслав

 

Специална награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне 

Габриела Костадинова, Котел

 

Поощрителни награди

Албена Гърбева – гр. Пловдив
Анита Стойчева – гр. Търговище
Мустафа Келоглан – гр. Котел
Десислава Иванова – гр. София
Анелия Александрова – гр. Варна
Мария Станиславова – гр. Варна
Моника Вълкова – гр. Бургас

 

Народно пеене над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Мария Стефанова – гр. Варна

2-ра НАГРАДА – Яница Стаменова – гр. Търговище 

3-та НАГРАДА – Невена Джахова – гр. Угърчин

 

Специални награди на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Христиана Чилингирова, Карлово

Християн Ангелов, Червен Бряг – За отлично представяне на Северняшки певчески стил

Венцислав Александров, София – За отлично представяне на песенният стил на Шопска фолклорна област

 

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Теодора Бориславова, Плевен

 

Поощрителни награди

Василена Василева – гр. Котел
Ивелина Иванова – гр. Варна
Десислава Миленова – гр. Шумен

НАРОДНО ПЕЕНЕ УЧАСТНИЦИ ОТ ЧУЖБИНА

Народно пеене до 7 г. 

1-ва НАГРАДАДаниел Макаров – Ерланген, Германия

2-ра НАГРАДА – Виктор Веселинов – Торент, Испания

3-та НАГРАДА – Даниела Гаджева – Торент, Испания

Поощрителнa награда

Петра Момчева Торент, Испания

 

Народно пеене до 8-11 г. 

1-ва НАГРАДАВасилена Илиева – Торент, Испания

2-ра НАГРАДА – Исабел Мари Иванов – Лос Анджелис, Калифорния

3-та НАГРАДА – Максимилиана Митева – Торент, Испания

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Габриела Кунева, Кипър – присъжда се за изключително сценично присъствие и артистичност

 

Поощрителни награди

Гарсия Барганова – Армаг, Северна Ирландия

Александра Ружинска – Навара, Испания

Анджелина Димова – Лондон, Великобритания

Едиан Змияров – Витория, Испания

Жанина Момчева – Торент, Испания

Адриан Недялков – Торент, Испания

 

Народно пеене 12-14 г. 

1-ва НАГРАДА – Лия Инграм – Оклахома, САЩ

2-ра НАГРАДА – Михаела Георгиева, Ирландия

3-та НАГРАДА – Таня Йовчева – Пърт, Шотландия

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Таня Йовчева – Пърт, Шотландия – присъжда се за оригинално изпълнение на „Бучимиш“

 

Народно пеене 15-17 г. 

1-ва НАГРАДА – Александра Митева, Германия

2-ра НАГРАДА – Павлина Йовчева – Пърт, Шотландия

 

ВОКАЛНИ АНСАМБЛИ

1-ва група до 7г.

Поощрителнa наградa

Габриела и Боян Борисови, Габрово

2-ра група 8-11г. 

1-ва НАГРАДА – Мария и Гергана Златеви, Варна

2-ра НАГРАДА – „Новозагорски славейчета“, Нова Загора

3-та НАГРАДА – Габриела и Рая Георгиеви, с. Салманово

Поощрителни награди

Моника и Савина Ефтимови, Варна

Трио „МАК“, Пловдив

3-та група 12-14г. 

1-ва НАГРАДА – ФАФ „Куклици“, Пловдив

2-ра НАГРАДА – ДЮФА „Граовче“, Перник

3-та НАГРАДА – Джулия Маданска, Евелина Пехливанова и Яница Митева, Чепинци

3-та група 12-14г. 

1-ва НАГРАДА – Елияху Шеетрит и Виктория Хаджиева, Смолян

2-ра НАГРАДА – Мартин и Ленко Дамянови, Харманли

3-та НАГРАДА – Румяна Николаева и Анжела Иванова, Варна

 

Специална НАГРАДА на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Трио – Михаела, Божана и Ивелина Георгиеви, Ирландия

 

Поощрителна награда

Теодора Бояджиева и Кристияна Андонова

4-та група 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Анабел и Дарина Дамянови, Сандански

2-ра НАГРАДА – Виктория и Валерия Топалски, Асеновград

3-та НАГРАДА – Не се присъжда

 

Специална НАГРАДА на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Вокално трио „Пордим“, от СУ,, Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Пордим

Преподавател: Борислава Симеонова

 

5-та група над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Светла Стаменова, Яница Стаменова | гр. Търговище

2-ра НАГРАДА – ВГ „Евридика“ | гр. Суворово

3-та НАГРАДА  –  Димитрина Димитрова, Кристина Георгиева | гр. Ябланица

 

НАРОДНИ ТАНЦИ

Награждаване конкурс народни танци

Народни танци до 7г.


1-ва НАГРАДА – Катрин Горчева, София
2-ра НАГРАДА –  Сияна Стоянова, Елена

3-та НАГРАДА – Пламена Демирел Касим, Габрово

Поощрителни награди:

Илин Михайлов

Кристина Георгиева

Инна Мариянова

Милица Ибрахимова Хъкметова

Ева Врайкова

Михаела Антонова

 

Народни танци 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Димана Данаилова Стойчева, Враца

2-ра НАГРАДА – Амина Иванова, София

3-та НАГРАДА –  Павел Арсов, Шумен

Поощрителни награди:

Дарина Миланова

Станислава Стефанова

 

Народни танци 12-14г.
1-ва НАГРАДА – Петя Пламенова, с.Опанец

2-ра НАГРАДА – Луиза Цанова, Плевен

3-та НАГРАДА – Лора Йонкова, Плевен

Поощрителни награди:

Димитър Георгиев

Мариан Станимиров

Марица Вутова

Константин Попов

София Христова

 

Специални награди

Специална НАГРАДА на Фондация БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Ани Неделчева, с. Белозем

Награда на журито на Фолклорен конкурс БЪЛГАРИН

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Димитър Георгиев, Варна

 

Народни танци 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Сияна Самсиева, Варна

2-ра НАГРАДА – Найден Дианов, Плевен

3-та НАГРАДА – Ивелина Димитрова, Плевен

Поощрителни награди

Мирослав Диков Плевен
Кристина Гочева Плевен
Дияна Първанова Плевен

Народни танци над 18г.


1-ва НАГРАДА – Пламен Николов | Котел

2-ра НАГРАДА – Диян Колев | с. Пороище

3-та НАГРАДА – Цветелина Иванова | Котел

Поощрителни награди

Предстои да се публикуват.

 

Специални награди

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне

Кристиян Георгиев, Котел

НАРОДНИ ТАНЦИ | УЧАСТНИЦИ ОТ ЧУЖБИНА

Народни танци чужбина

Народни танци до 7г.

1-ва НАГРАДА – Йоан Христакев | Великобритания

2-ра НАГРАДА – Алекс Димитров | Германия

3-та НАГРАДА – Даяна Ганев | Портсмут, Англия

Поощрителни награди

Християна Митева

Ева Врайкова

 

Народни танци 8-11г. 

1-ва НАГРАДА – Далия Деанова Катранджиева | Бремен, Германия

2-ра НАГРАДА – Исабел Мари Иванов | Лос Анджелис

3-та НАГРАДА – Леяния Нацевска | Кипър

 

Народни танци над 18 г. 

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Анна Катикова, Германия

 

НАРОДНИ ТАНЦИ | ДВОЙКИ

Народни танци: Двойки до 8-11 г.


1-ва НАГРАДА – Никол и Велина Миндизови | Елена
2-ра НАГРАДА – Катрин Калинова, Любена Ангелова | Враца 

3-та НАГРАДА – Танцов състав “ Танцувай с мен“ | Шумен

Народни танци: Двойки до 12-14 г.

1-ва НАГРАДА – Сияна Георгиева | с. Белащица

2-ра НАГРАДА – Паолина Узунова | с. Белозем

3-та НАГРАДА – Не се присъжда

Специални награди

ПАЗИТЕЛ НА КОРЕНА

Детски фолклорен танцов ансамбъл „Калинка Вълчева“, Тервел

Народни танци: Двойки до 15-17 г.

1-ва НАГРАДА – Мерилин Петкова, Марио Цветанов 

ДТФ “Хорце”. с. Владимирово, обл. Монтана 

2-ра НАГРАДА – Екатерина Димитрова, Дейв Миланов 

Танцов състав „Мераклии“, София 

3-та НАГРАДА – Павлина Павлова, Ралица Иванова

Народни танци: Двойки над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Цветина Грамова, Никола Стоев

/ Школа “Средногорци” / Пирдоп

2-ра НАГРАДА – Рени Тодорова, Любо Йончев

Ансамбъл “Седенчица”, Пловдив

3-та НАГРАДА – ТФ “Български огън” | София

 

ДЖУРА ГАЙДА

Конкурс джура гайда

Джура гайда до 7 г.

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Йордан Савов, Варна

Бранко Венциславов, Варна

Джура гайда 8-11 г.

1-ва НАГРАДА – Антоан Венциславов | Варна

2-ра НАГРАДА – Георги Калчев | с. Белозем

3-та НАГРАДА – Никола Симеонов | гр. Елхово

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Самуил Калинов, Северна Ирландия

 

Поощрителни награди

  • Алекс Капинчев – Горна Оряховица
  • Никола Ненов – Тервел
  • Калоян Иванов – Дряново
  • Гергана Гъбова – гр. Славяново
  • Георги Иванов – Бургас

Джура гайда 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Павел Лазаров | Варна

2-ра НАГРАДА – Димитър Добрев | Варна

3-та НАГРАДА – Виктор Златев | Варна

Поощрителни награди

  • Константин Стаматов 
  • Крум Долапчиев 
  • Стелян Василев 
  • Кирил Кацаров 

Българи в чужбина 

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Калоян Калинов Стефанов, Северна Ирландия

Петър Георгиев, Северна Ирландия

Джура гайда 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Радослав Мариянов | Нови Пазар

2-ра НАГРАДА – Християн Христов | Варна

3-та НАГРАДА – Хрисимир Динков | Котел

Поощрителни награди

  • Николай Михалев 
  • Радостин Цветков
  • Димитър Ников 
  • Ивалин Райчев 
  • Кристиян Калев

Джура гайда над 18г.

1-ва НАГРАДА – Петър Любчев | Варна

2-ра НАГРАДА – Виктор Митев | Варна

3-та НАГРАДА – Ивайло Георгиев | Варна 

Поощрителни награди

  • Стефан Янков 
  • Радостин Стоянов 

 

КАБА ГАЙДА

Конкурс каба гайда

Каба гайда 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Димитър Бечев | Чепеларе

2-ра НАГРАДА – Алекс Лазаров | Белозем

3-та НАГРАДА – Никола Стойков | Белозем

Каба гайда 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Светослав Пейчев | Лъки

2-ра НАГРАДА – Манол Николов | Смолян

3-та НАГРАДА – Гергана Керменова | Мадан

Поощрителна награда

Величко Палагачев

Каба гайда 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Стоян Гушков | Смолян

2-ра НАГРАДА – Денис Маджаров | с. Сърница

3-та НАГРАДА – Ивайло Кирилов | Рудозем 

Каба гайда над 18г.

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Станимир Валентинов | Смолян

 

ТАМБУРА

конкурс тамбура

Тамбура 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Боян Димитров | София

2-ра НАГРАДА – Калоян Минчев | Габрово

3-та НАГРАДА – Цветомира Кинева | Котел

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Гарсия Барганова | Северна Ирландия

Поощрителни награди

Даниел Иванов Донев | Варна

Тамбура 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Иван Стоянов | Благоевград

2-ра НАГРАДА – Ивиан Петров | Габрово

Тамбура 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Стефан Смилков | с. Гърмен

2-ра НАГРАДА – Раиса Симеонова | Котел

3-та НАГРАДА – Кристиян Гърчев | Благоевград

Поощрителни награди

  • Велиян Господинов
  • Спасимира Лъчезарова
  • Борис Спасов
  • Ирина Иванова
  • Мария Гьопсалиева

Тамбура над 18г.

1-ва НАГРАДА – Ивайло Костадинов | Варна

2-ра НАГРАДА – Кирил Стоянов | Благоевград

3-та НАГРАДА – Стоян Дамянов | с. Войсил

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Халил Молкочев | с. Ябланово

 

ГЪДУЛКА

Конкурс гъдулка

Гъдулка до 7 г.

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Стефания Орловска | гр. Варна

Гъдулка 8-11 г.

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Габриел Томов | гр. София

Гъдулка 12-14 г.

1-ва НАГРАДА – Лъчезар Йорданов | Велико Търново 

2-ра НАГРАДА – Мария Иванова | София

Гъдулка 15-17 г.

1-ва НАГРАДА – Радостин Цветков | Варна

2-ра НАГРАДА – Християн Николов | Бургас

Гъдулка над 18 г.

1-ва НАГРАДА – Мартин Владимиров | София 

2-ра НАГРАДА – Ванина Пехливанова | Велико Търново 

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Десислава Василева, Пирдоп


КАВАЛ

Конкурс кавал

Кавал 8-11г.

1-ва НАГРАДА – Атанас Узунов | Варна  

2-ра НАГРАДА – Адриян Калев | с.Константиново 

3-та НАГРАДА – Петър Георгиев | Варна 

Поощрителни награди

Никълъс Христов | Тетевен

Павлина Станчева | Горна Оряховица

Живко Динев | Варна

Кавал 12-14г.

1-ва НАГРАДА – Томас Цакирис | Варна  

2-ра НАГРАДА – Живомир Христов | Варна  

3-та НАГРАДА – Божидар Димитров | Варна 

Поощрителни награди

Момчил Куртев | Варна

Йордан Кръстев | Варна

Симеон Костадинов | Габрово

Кавал 15-17г.

1-ва НАГРАДА – Алишан Апостолов | с. Слатина

2-ра НАГРАДА – Венцислав Цъгриловски | Дупница

3-та НАГРАДА – Николай Андреев | Габрово

Специални награди

Награда на Фондация БЪЛГАРИН

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представян

Георги Георгиев, Варна

Антъни Димитров | Северна Ирландия

Кавал над 18г.

1-ва НАГРАДА – Димитър Георгиев | Пловдив

2-ра НАГРАДА – Невена Джахова | Угърчин

3-та НАГРАДА – Димитър Мариянов | Нови Пазар

Поощрителни награди

Тодор Куртов | с. Копривлен.

АКОРДЕОН

Акордеон над 18г.

1-ва НАГРАДА – Христо Антонов | Карлово

2-ра НАГРАДА – Петър Ангелов | Варна

3-та НАГРАДА – Гроздан Минчев  | Ст. Загора

НАГРАДИТЕ на Фондация БЪЛГАРИН

Пазител на Корена |  Голямата награда на Фондация БЪЛГАРИН

Специален почетен плакет се присъжда за висок принос към съхранението на културното ни наследство извън пределите на страната.

  • Галя Златковска – преподавател в Българско училище „Христов Ботев“ и ръководител на танцов състав в Торент, Испания.
  • Валентина Стефанова – директор на Първо българско училище „Иван Вазов“ Арма, Северна Ирландия.
  • Анна Войтович – директор на Дом на детското творчество в район Тераклия, Молдова.

Пазител на КОРЕНА

 

Пазител на Корена |  Голямата награда на Фондация БЪЛГАРИН

Специален почетен плакет се присъжда за висок принос към съхранението на културното наследство на България

Николай Докторов, Варна.

Връчва се за активна творческа и преподавателска дейност и цяостен принос в областта на фолклора. 

20 кавалджии, възпитаници на г-н Докторов, участваха в първото издание на конкурса.

 

ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ | Връчва се за отлично представяне на участници от чужбина

Оркестър „Golden strings“, Хърватия

 

 

СПЕЦИАЛЕН МЕДАЛ | Връчва се за отлично представяне

Най-млад участник

  • Ивайло Йорданов 3 г., Златоград
  • Илин Михайлов, 3 г., Попово
  • Катрин Горчева 3 г., София

Най-възрастен участник

  • Елена Танчева

Оригинално изпълнение

  • Таня Йовчева – Бучимиш | Пърт, Шотландия

Авторска мелодия или песен

 

При награждаването на онлайн победителите ще бъдат връчени и следните допълнителни награди:

Награда за а Семейство

 

  • Всички победители на Първо място, ще могат да посетят
  • Исторически парк със своето семейство. 
  • На победителите над 14 години ще бъдат изплатени парични награди. 
  • Всички наградени с Първо , Второ и Трето място ще получат дипломи, медали и тениски БЪЛГАРИН.
  • Пълният списък със специални награди на фолклорен конкурс БЪЛГАРИН ще бъде допълнен, през идните дни
  • Наградите от ОНЛАЙН ГЛАСУВАНЕТО ще се обявят на 01.08.2020.
  • Церемония по награждаване ще бъде проведена при премахване на извънредните мерки около 14.08.2020.

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *